Forum Ślubne

Film ślubny nie musi być nudny!

2010-06-22 17:58:00

Jak wyobrażasz sobie film ze ślubu? Trzy czy cztery godziny ciągnących się jak makaron tańców, nudny ślub, niezrozumiały bełkot zamiast dźwięku, nieciekawe trzęsące się ujęcia. Animowana, tandetna czołówka, ze wstawionymi imionami młodej pary. Brak montażu, i pomysłu na film w ogóle. Przewijamy takie produkcje na podglądzie w poszukiwaniu ciekawych scen, jeśli w ogóle kiedykolwiek wracamy do płyty z filmem z naszego ślubu.
http://forumfilmowcowslubnych.comSTEREOTYP
Taki jest stereotyp „filmu z wesela”, a to dlatego, że rynek ślubny jest zalany podobnymi ofertami. Dużo klientów poszukuje tanich usług i nie przeszkadza im niska jakość, oraz niemal identyczna zawartość płyt. Co jednak, jeśli szukamy czegoś lepszego - czegoś ambitniejszego?

Dobry film ślubny musi być przede wszystkim ciekawą opowieścią, którą ogląda się z przyjemnością. To taki film, który zainteresuje znajomych i rodzinę, na którym się nie ziewa, i nie przewija do przodu. Czy ktoś w Polsce produkuje takie filmy? Czy mamy jakiś wybór? Czy film ślubny może nie być nudny? Może!

MASZ WYBÓR
Są w Polsce firmy oferujące filmy ślubne dla osób bardziej wymagających, poszukujących wysokiej jakości i dobrej obsługi. Skupione wokół elitarnego Forum Filmowców Ślubnych, tworzą produkcje wyłamujące się ze stereotypu nudnego „filmu z wesela”. Co wyróżnia je spośród tysięcy innych? Przede wszystkim nieszablonowość. Od samego początku, od pierwszego spotkania, do każdego klienta podchodzą indywidualnie. Dbają o każdy detal podczas przygotowań, produkcji i postprodukcji materiału filmowego.
http://forumfilmowcowslubnych.comAby zapewnić najwyższą jakość obrazu, podczas realizacji filmów ślubnych wykorzystują często wiele zaawansowanego sprzętu. Nowoczesne kamery, systemy stabilizacji obrazu, statywy z olejowymi głowicami, wózki, czy krany kamerowe, prawdziwe filmowe oświetlenie, profesjonalne rejestratory dźwięku, bezprzewodowe mikrofony, to tylko niektóre z urządzeń stanowiących wyposażenie nowoczesnej firmy filmującej wesela.

Ale jakość filmu ze ślubu to nie tyko jakość obrazu, i ilość użytego do realizacji sprzętu. Do osiągnięcia najlepszych efektów potrzebni są zdolni ludzie, dlatego filmy ślubne realizowane są przez profesjonalistów. Najlepsze firmy na rynku zatrudniają zawodowych filmowców, którzy nie filmują wesel „po godzinach”, ale uczynili z produkcji filmów ślubnych swój stały zawód. Mają często wykształcenie filmowe, doświadczenie w telewizji, czy kinie niezależnym.


http://forumfilmowcowslubnych.comFILM ŚLUBNY DZISIAJ
Film ślubny to szerokie pojęcie. Najbardziej zauważalnym wyróżnikiem współczesnego, dobrego filmu ślubnego jest jego mniejsza długość. Nowoczesny materiał opowiadający o całym dniu, od przygotowań, do tradycyjnych oczepin, to najczęściej od 30 do 50 minut. Może mieć formę czysto dokumentalną, może mieć podkład lektorski, albo być zmontowany w całości do dobrej, filmowej muzyki.

Inną formą nowoczesnego filmu ślubnego jest teledysk, będący dynamicznym skrótem wydarzeń z całego dnia, albo wyreżyserowaną od początku do końca historią, realizowaną poza dniem ślubu. Taki teledysk może być, w zależności od oferty, oddzielnym produktem, albo dodatkiem do filmu ślubnego.

Jeszcze inną propozycją są filmowe zaproszenia na ślub, zawiadomienia, czy zwiastuny filmowe. Realizuje się też podziękowania dla rodziców, opowieści o młodej parze, czyli tak zwane love story, które można nakręcić z wyprzedzeniem, i rozesłać wśród zaproszonych gości. Można je nawet wyświetlić podczas wesela.

Gotowy teledysk pokazujący przebieg wydarzeń w dniu ślubu może być przygotowany i zaprezentowany gościom jeszcze w trakcie wesela (taka usługa nazywa się SDE, czyli same day edit = montaż tego samego dnia).
http://forumfilmowcowslubnych.comNA ZAKOŃCZENIE
Wiele można napisać o pomysłach na dobry film ślubny. O wciąż udoskonalanym sprzęcie do rejestracji najwyższej jakości obrazu. Zajmiemy się tym w najbliższym czasie, w poradniku dotyczącym wyboru najlepszej firmy, która sfilmuje Wasz ślub. Dzisiaj chcieliśmy jedynie napisać, że macie wybór.

Film ślubny nie musi być szablonową, nudną relacją filmową. Jeśli tylko zechcesz, może być wzruszającą opowieścią o najpiękniejszym dniu w Twoim życiu. Wystarczy zaufać profesjonalistom, którzy na co dzień pracują z najbardziej wymagającymi klientami. Masz wybór.autor tekstu : Bergman Studio


Zapraszamy do galerii profesjonalnych filmów ślubnych 


Komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował artykułu.

Dodaj swój komentarz:

Uzupełnij wszystkie pola oznaczone na czerwono.

Powyższe pole jest wymagane
Treść komentarza powina być nie krótrza niż 5 a nie dłuża niż 255 znaków