Forum Ślubne

Alkohol na weselu

2012-01-26 20:00:00

Wznoszenie toastów alkoholem przy okazji najważniejszych wydarzeń w życiu jest tradycją kultywowaną od pokoleń. Nawet gdyby państwo młodzi byli abstynentami to i tak większość gości nie wyobraża sobie wesela bez wysokoprocentowych trunków. Dlatego też na zdecydowanej większości przyjęć weselnych podawany jest alkohol.


Niestety, stojące na eleganckich stołach „flaszki” alkoholu nie wyglądają zbyt estetycznie. Od kilku lat przyjęła się więc moda, aby naklejać na nie ładne etykietki, wykorzystujące ślubne symbole. Dzięki temu, wszystkie butelki wyglądają tak samo, a ich stylistykę można dopasować do dekoracji stołu. Ilość wzorów i pomysłów na etykietki jest natomiast niezliczona.

 


www.slubnezakupy.plNajpowszechniej wykorzystywane są samoprzylepne etykiety z krótkimi wierszykami. O ich atrakcyjności przesądza duża ilość wzorów i uniwersalność. Etykietka może, bowiem sprawić, że butelka nabierze zupełnie innego charakteru, Np. będzie przypominać te, które stały na stołach podczas szlacheckich biesiad. Bardzo elegancko prezentują się natomiast etykietki zawieszane na szyjce butelki, przywiązane gustownym sznurkiem bądź wstążką.

 


www.slubnezakupy.pl


Osobom, które szukają rozwiązań nietuzinkowych i zabawnych przypadną do gustu „ubranka”  na butelki. Dzięki nim butelki będą wyglądać jak figurki nowożeńców, zdjęte z czubka weselnego tortu. Takie rozwiązanie na pewno zaskoczy i rozbawi niejednego weselnika. Te oryginalne „kreacje” oraz inne ozdoby butelek dostępne są w sklepie WWW.slubnezakupy.pl. Jeśli natomiast interesują nas inne ozdoby, które dyskretnie ozdobią podany alkohol, znajdziemy tam kokardki i koronkowe zawieszki, ciekawą alternatywę dla etykiet. Gdy mało nam będzie ozdób, zwykłe zakrętki i akcyzę możemy także zastąpić takimi ze ślubnymi emblematami. Tak ozdobiona butelka obok swojej praktycznej roli będzie stanowić świetny element dekoracji stołu, podkreślający jego biesiadno-weselny charakter.

Ze wznoszeniem weselnych toastów nierozerwalne wiąże się zwyczaj tłuczenia kieliszków przez młodą parę. Według tradycji, gdy rzucona przez małżonków szklana zastawa rozsypie się w drobny mak wróży to dostatek i powodzenie. Już mniej tradycyjne, ale równie popularne stało się używanie do tego celu specjalnie ozdobionych kieliszków. Bardzo często, pucharki obojga małżonków połączone są ozdobną wstążką, co jak łatwo się domyśleć, jest symbolem węzła małżeńskiego, którym zostali związani. Klasyczne ozdoby to serduszka, wstążeczki i kwiatuszki. Podobnie jak butelki alkoholu, tak i kieliszki mogą być „ubrane” jak pan i pani młoda.

 


www.slubnezakupy.plDlatego warto potraktować to w czym się pije lub podaje weselny alkohol nie tylko jako zwykłe naczynie ale także jako dekorację, która naprawdę może być wyjątkowa.
Powyżej opisane dekoracje są do kupienia w internetowym sklepie wysyłkowym  www.slubnezakupy.pl
 


Komentarze:


Dodaj swój komentarz:

Uzupełnij wszystkie pola oznaczone na czerwono.

Powyższe pole jest wymagane
Treść komentarza powina być nie krótrza niż 5 a nie dłuża niż 255 znaków